Skočiť na hlavný obsah

JESENNÁ AKADÉMIA NEMECKÉHO JAZYKA - ZAKOPANÉ 2023

1

 

Vďaka spolupráci Goetheho Inštitútu v Bratislave a v Krakove som mala možnosť zúčastniť sa  Jesennej akadémie, ktorá sa konala v čase od 27. - 29. 10. v nádhernom prostredí poľského mesta Zakopané. Je to určite skvelá príležitosť pre učiteľov nemeckého jazyka na zdokonaľovanie svojich znalostí a zručností.

Školenie ponúklo tento rok učiteľom možnosť absolvovať dva dôležité moduly: Nachhaltiges Lernen a Landeskunde. Modul Nachhaltiges Lernen bol vedený Dawidom Borgoszom, lektorom z Poľska a zaoberal sa udržateľným učením. Druhý modul Landeskunde viedla lektorka Helga Würtz z Nemecka a skúmal aspekty nemeckej kultúry a spoločnosti.

Okrem intenzívnych školení sme mali možnosť stráviť svoj voľný čas objavovaním malebného Zakopaného. Toto mesto v Tatrách ponúka nádherné prírodné scenérie, tradičnú poľskú kuchyňu a mnoho ďalších kultúrnych atrakcií. Preto je návšteva Zakopaného viac než len vzdelávacím zážitkom; je to aj príležitosť zažiť poľskú kultúru a prírodu v plnej kráse.

Vďaka jesennej akadémii som sa mohla naučiť nové didaktické metódy a získať aktuálne pohľady na výučbu nemčiny. Veľká vďaka patrí najmä jednému z organizátorov, Wojciechovi Dzidovi, za jeho angažovanosť. Teším sa, že nadobudnuté inšpirácie uplatním v praxi pri výučbe nemčiny.                                                               

                                                                                  Bc. Simona Laciková

                                                                                  študentka 1.r.Mgr. NJ

 

2