Skočiť na hlavný obsah
Terézia Struhárová
15. 03. 2023

Exkurzia na Veľvyslanectve Spolkovej republiky Nemecko v Bratislave

Obrázok z udalosti

Dňa 14. 3. 2023 sa na pozvanie veľvyslankyne Barbary Wolf uskutočnila exkurzia pre študentov germanistiky na Veľvyslanectve Spolkovej republiky Nemecko v Bratislave. Študentov a pedagogický sprievod oficiálne privítali zamestnanci veľvyslanectva na čele s vedúcim tlačového a kultúrneho referátu Stefanom Kruschkem, ktorí účastníkom ukázali moderné priestory veľvyslanectva a podrobne porozprávali nielen o práci jednotlivých zamestnancov veľvyslanectva a kultúrnych podujatiach, na ktorých sa podieľajú, ale aj o svojom vzťahu k Slovensku a k Bratislave. Naši hostitelia pozitívne hodnotili veľký záujem univerzít a študentov o štúdium nemeckého jazyka na Slovensku a ubezpečili našich študentov o možnostiach uplatnenia sa s učiteľským povolaním aj v Nemecku. Zároveň nás pozvali na najbližšie kultúrno­‑vzdelávacie podujatia v Bratislave, napr. 9. 5. 2023 sa uskutoční „Europatag“ v Starej tržnici, ktorého sa zúčastnia všetky diplomatické zastúpenia na Slovensku.

Príjemné momenty rozprávania pri káve doplnila diskusia so študentmi, ktorí ponúkli do pléna množstvo otázok. Týkali sa najmä vzťahu nemeckých diplomatov k Slovensku, ich dojmov pri spoznávaní našej krajiny. Naši hostitelia sa zaujímali o obsah nášho študijného programu, resp. o to, akým spôsobom sprostredkúvame súčasný obraz Nemecka na vyučovaní, ako aj o motiváciu študentov pre štúdium nemčiny.

Celá diskusia prebehla v priateľskej atmosfére, na ktorú budú študenti dlho spomínať.

Veríme, že naše vzájomné kontakty sa aj takýmto spoločným stretnutím prehĺbili a budeme radi každej ďalšej príležitosti.

O našej návšteve informovalo aj samotné veľvyslanectvo na svojej facebookovej stránke.

 

prof. Lívia Adamcová
Dr. Terézia Struhárová

 

Obrázok z udalosti