Skočiť na hlavný obsah

Continuing education system for academic staff in Trnava

Projekt Tempus Phare                                                                      Obdobie riešenia: 1997 – 2000

 

Riešitelia

  • prof. PhDr. Ľubomír Held, CSc.
  • Mgr. Kristína Žoldošová
  • Mgr. Viola Gazdíková
  • členovia katedry chémie PdF TU

Charakteristika projektu

Cieľom projektu je rozpracovať a zaviesť systém vzdelávania vysokoškolských učiteľov v podmienkach trnavského regiónu. Systém nie je orientovaný na odbornú, resp. vedeckú prípravu učiteľov, ale na zlepšovanie pedagogických spôsobilostí užitočných pre prácu na univerzite a zavádzanie moderných technológií do vysokoškolskej výučby a prípravy na vyučovaciu činnosť.

V rámci projektu sa predpokladá vybudovanie laboratória pre vývin pomôcok pre multimediálnu podporu vyučovania na MtF STU a laboratória pre počítačom podporovanú výučbu na PdF TU. Obe pracoviská budú súčasťou spoločného Centra pre ďalšie vzdelávanie vysokoškolských učiteľov v Trnave.

Systém ďalšieho vzdelávania bude vychádzať zo 14 modulov, určených pre záujemcov z radov učiteľov VŠ. Cieľom riešenia projektu je o. i., vyvinúť osnovy, obsah a pomôcky pre jednotlivé moduly.

Výsledok projektu

S podporou Európskej únie, ako výsledok riešenia projektu Tempus Phare vzniklo Stredisko pre celoživotné vzdelávanie. Je spoločným pracoviskom uvedených vysokých škôl, ktoré pôsobí v oblasti vysokých škôl v regióne Trnava. Hlavným cieľom Strediska pre celoživotné vzdelávanie (CEC – Continuing Education Centre) je pôsobenie pri zlepšovaní zručností a vedomostí univerzitných učiteľov v oblasti informatiky a pedagogiky. Pracovisko je vybavené najmodernejšou výpočtovou a prezentačnou technikou, ktorá umožňuje efektívne uplatňovať progresívne formy štúdia.