Skočiť na hlavný obsah
TASR
01. 06. 2023

Pedagogickú fakultu Trnavskej univerzity opäť povedie Viera Peterková

Trnava 1. júna (TASR) – Pedagogickú fakultu (PdF) Trnavskej univerzity (TU) v Trnave povedie aj v nasledujúcom období rokov 2023 – 2027 dekanka Viera Peterková. Rozhodli o tom štvrtkové voľby po verejnom predstavení kandidátky a jej plánu rozvoja fakulty akademickej obci. Doterajšia dekanka bola jedinou kandidátkou na tento post. Aktuálne je aj predsedníčkou Klubu dekanov fakúlt vysokých škôl Slovenskej republiky. Informovala o tom TU.

Funkciu dekanky vykonáva Peterková od roku 2019. Vysokoškolskému vzdelávaniu sa venuje viac ako 22 rokov, je spolugarantkou študijných programov zameraných na učiteľstvo biológie a teóriu biologického vzdelávania. Vo svojich aktivitách sa zameriava na vzdelávanie študentov, učiteľov z praxe, ale aj verejnosti v oblasti environmentalistiky. Skúma zmeny a záťaž životného prostredia na základe výskytu a početnosti vybraných modelových zástupcov bezstavovcov.

V rokoch 2008 – 2015 bola prodekankou PdF pre študijné záležitosti a v rokoch 2015 – 2019 pôsobila ako prorektorka Trnavskej univerzity v Trnave pre vzdelávanie a starostlivosť o študentov.

 

 

Slovak